Aokigahara- les sebevrahů

11. července 2012 v 21:30 | K-chan |  Zajímavosti, postřehy

Aokigahara (青木ヶ原) je les na severozápadním úpatí hory Fudži. Les má historickou spojitost s démony z japonské mytologie a je velmi oblíbeným cílem sebevrahů. Jen v roce 2002 bylo zaznamenáno 78 sebevražd, což les činí druhým místem s největším počtem sebevražd hned po Goled Gate Bridge v Kalifornii. Od roku 1970 pročesává každoročně les speciální jednotka hledající těla sebevrahů.
Les má asi 35km2 a obsahuje mnoho skalisek a ledových jeskyň, které jsou častým cílem turistů.
V období od roku 1988 zde ukončuje svůj život nejméně třicet sebevrahů ročně. V roce 2002 to bylo 78, v roce 2003 dokonce 100. Od té doby místní vláda přestala čísla zveřejňovat. Říká se, že nejvíc sebevraždy vzrůstají v průběhu března, kdy končí obchodní (fiskální- nevím co to je) rok v Japonsku.
Vysoká míra sebevražd v tomto lese donutila úředníky, aby sem umístili cedule v japonštině a angličtině, které ty, co přišli spáchat sebevraždu, vybýzejí, aby místo toho hledali řešení svých problémů.
Aokigahara je už dlouho spojován se smrtí: sebevraždy se tu možná konají už od 19. století, a les je prý pronásledován Yuri (rozzuření duchové) těch, co zde zemřeli.


Zdroje: česká Wikipedie, většina však překlad z angličtiny --> Aokigahara

Tam by jste se asi projít nešli co?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krakin Shikazu Krakin Shikazu | Web | 11. července 2012 v 22:22 | Reagovat

Člověk by měl strach na co tam narazí o.O To už mi připadají normálnější moje procházky na hřbitovy xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama