Dorama: Hana Yori Dango 1, 2 a Finále- recenze

22. července 2012 v 18:09 | K-chan |  Dorama a Anime, Manga

Tak a je tu další recenze:) Tentokrát už je to trochu dýl, co jsem tuhle doramu viděla, ale snad na nic nezapomenu:D
Takže k příběhu:
Příběh je o dívce Makino Tsukushi a jejím komplikovaném a místy směšném životě.
V první sérii o devíti dílech tato chudá dívka navštěvuje snobskou prestižní školu spolu s bohatýma namyšlenýma dětma vysoce postavených japonských rodin. Nesnáší to tam, ale na školné se skládá celá rodina, která je samozřejmě pyšná, že může říct příbuzným a kolegům, kde jejich dcera studuje. A tak Makino jenom zatíná zuby a snaží se to tam nějak přetrpět.
Hlavní příčinou dívčiny nenávisti jsou čtyři extrémně bohatí chlapci, přezdívaní F4, kteří stojí v čele školy a tyranizují každého, kdo se postaví proti nim. A jednoho dne u oběda se touto obětí šikany stane právě Makino, když se zastane své kamarádky. Vrazí vůdci F4 pěstí a pořádně mu vynadá.
Od té doby se pozornost F4 točí kolem Makino a Domyoujiho pomstě. A pak už to jde rychle. Makino se platonicky zamiluje do dalšího člena F4, Hanazawa Ruie, který ji párkrát pomohl z průšvihu. Domyouji se zamiluje do Makino a milostný trojuhleník je na světě!
Nejdřív není co řešit, Rui už totiž přítelkyni má. Když ale o dívku projeví zájem oba dva chlapci, nastává okamžik volby.
Všecko nakonec dobře dopadne, Makino si vybere (samozřejmě) Domyoujiho, i když ho nejdřív nemohla ani cítit.
A pak nastává další problém, a to Domyoujiho matka, které se Makino příliš nezamlouvá. Stane se pár věcí, které zamýchají kartami, a ta-dá, Domyouji odjíždí na přání matky studovat do Ameriky. Po romantickém rozloučení na letišti končí první série.


Začátek druhé série je datován rok po Domyoujiho odjezdu. Makino je nešťastná, že se jí její přítel už tak dlouho neozval, a tak když vyhraje letenky do Ameriky, rozhodne se přijet za ním a navštívit ho. Domyouji ji ovšem přivítá chladně a po krátkém rozhovoru ji pošle zase domů.
Po návratu z Japonska se Makino dozví, že je Domyouji zasnoubený. Avšak zdá se, že pro něj je to stejné překvapení jako pro ní. K jeho smůle se do něj jeho vybraná snoubenka Shigeru zamiluje a jemu nezbývá nic jiného, než prozatím se svatbou souhlasit. Když si uvědomí, že Makino pořád miluje, nastává souboj mezi oběmi dívkami, které jsou zároveň ale dobré kamarádky. Nakonec ale Shigeru uzná, že by měli být spolu a požádá otce o zrušení svatby.
Mezitím znovu probíhá soupeření mezi Ruim a Domyoujim, znovu se stejným výsledkem.
Už to vypadá, že všechno bude dobré, když Domyouji po jedné nehodě ztratí paměť. Tedy přesněji, pamatuje si všechno, jen ne Makino. Po dívčiných marných okusech přimět ho vzpomenout si, se na scéně objevuje další soupeřka (omlouvám se, zapoměla jsem jméno a nikde ho nepíšou:D).
Domyouji nabyje dojmu, že "ta nová" je jeho přítelkyně, a ona se tomu nijak nebrání.
Tak to jde dál, dokud F4 i s Makino a "tou novou" nejedou už nevím proč někam do hor. Makino se ztratí ve sněhové bouři a Domyouji ji, sám neví proč, jde hledat. Taky že ji najde, ale z nějakého důvodu se nemohou vrátit do chaty. Našli nějakou starou stavbu a schovali se vevnitř. Po téměr doslovném opakování scény s výtahem z první série si Domyouji konečně vzpomíná a všechno končí šťastně, požádáním o ruku:)


Film, který uzavírá sérii, se točí kolem příprav na svatbu. Všechno jde celkem fajn, dokud nějaký zloděj neukradne starou rodinou korunku, bez které se Makino prostě NEMŮŽE vdávat. A tak se budoucí manželé vydávají napříč světem po stopách zlodějů. Cesta se neobejde bez hádek a pochyb, zda-li je svatba tak dobrý nápad, jak si mysleli. Projedou Ameriku, skončí na pustém ostrově a nakonec je jim zděleno, že korunka je jen napodobenina a celá krádež měla být jen zkouškou, jestli spolu zvládnou žít. Očividně prošli, a tak se koná svatba, při které je paradoxně (a naprosto nepochopitelně, jak může sakra někoho oddat?!) oddávajícím Hanazawa Rui.
Poslední scéna filmu je o rok později, aby nám ukázali, že spolu vážně vydraželi a mají se pořád rádi:D


Hůůůůů, to jsem ráda, že jsem to dopsala:D Snad jsem na nic nezapoměla, ale mám pocit, že se mi někde možná trochu zpřeházel děj...O:)

Takže můj dojem z téhle dorami:
I když jsem OPĚT byla pro jiný pár, rozhodla jsem se tohle už radši nehodnotit:D Jinak příběh je chytlavý, místy vtipný, romantický a celkem nápaditý. Domyouji je tak trochu blbec a Makino je dost naivní a to dodává příběhu takovou milou atmosféru:D
Jestli se chystáte se na to dívat, připravte si i kapesníčky, protože i přes žánr komedie místy nejde neplakat!:D


Z herců:
Domyouji- Matsumoto Jun
Hanazawa Rui- Oguri Shun
Makino- Inoue Mao
a tak dál...;)

Vy co jste to viděli, komu přijde taky divný, že i rok po svatbě se oslovují Domyouji a Makino? Zvlášť když Makino už Makino vlastně není?:D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 empty--island empty--island | Web | 22. července 2012 v 18:39 | Reagovat

Ty jo, tak tu první sérii musím vidět, to mě strašně moc zaujalo, díky za tip. Dá se to někde stáhnout?

2 Marsianna Marsianna | Web | 22. července 2012 v 18:49 | Reagovat

Ahojky :) Děkuji za komentář. ;) Taky doufám, že počasí vyjde, dneska se mi zdál sen že jsem vylezla ven a sněžilo. :D A když jsem se probudila tak jsem si musela vzít ještě jednu peřinu :/ :D
A díky za tip! Vypadá to zajímavě. :) Ale asi bych u toho musela hodně soustředit, protože jenom ty jména u tebe v článku už se mi motaly dohromady. :D

3 Marsianna Marsianna | Web | 22. července 2012 v 21:20 | Reagovat

Snad nemám. :D Taky se mi někdy zdálo, že se kohout přeměnil na chlapa a chtěl mi zlomit ruku. :D A to snad není pravděbodobný. :D
Užij si dovolenou! :)

4 Krakin Shikazu Krakin Shikazu | Web | 27. července 2012 v 19:36 | Reagovat

První sérii jsem viděla, v druhé jsem se z nějakého nepochopitelného důvodu zastavila u toho, jak Domyouji ztratí paměť a dál jsem to nedokoukala (asi jsem si chtěla dát pauzu a už se k tomu nedokopala). Každopádně je to jedno z nejlepších dorama, co jsem viděla ^^
Mými oblíbenými postavami jsou zbývající dva členové F4 a Makinina kamarádka (pokud si správně po té době pamatuju jména, tak Akira a Sojiro, ale kamarádku si nevybavím).
Jinak to s tím oslovováním...asi půjde o zvyk xDD

5 Kasai Kasai | Web | 27. července 2012 v 20:24 | Reagovat

[4]:Hm, já milovala jak Shojiro před tou kamarádkou pořád utíkal:D a Akirova "hodná mafie":D
Mě jen přišlo divný že si říkají příjmením i rok po svatbě:D sranda by byla kdyby si oba říkali Domyouji:D

6 Mája Mája | E-mail | 16. prosince 2012 v 18:04 | Reagovat

mohla bych se zeptat kde to prosím stahujete jak 2 sérii tak i film ? :D vážně nevím kde to hledat ! (((((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama