Srpen 2012

Splněná přání?

21. srpna 2012 v 22:19 | K-chan |  Ostatní

Po delší době jsem zase zpátky a hlavu mám plnou nápadů na články. Většinu z nich stejně nenapíšu, ale aspoň pár příspěvků očekávejte:D

Tak, čeho se to týká dneska? Nedávno jsem na krásná.cz našla jeden z těch vyjímečných dobrých článků, zde--> odkaz

Hrozně mě to zaujalo a chtěla jsem si to přečíst, ale zatím jsem tu knížku nikde neviděla a nechce se mi objednávat přes internet.

A tak jsem si řekla- zkus to!
Postavila jsem se doprostřed pokoje, zavřela oči, dala si ruce na srdce a přála jsem si. U všech přání jsem se doopravdy naklonila dopředu, a tak jsem byla nadšená:D
A co jsem zjistila? Funguje to (teda aspoňmě:D)!

Nejdřív jsem měla jít na poštu, zaplatit jednu složenku. Nikdy jsem to předtím nedělala, a tak jsem si přála, aby mi to vyšlo a byla tam nějaká hodná paní pošťačka:D Složenku jsem jednou vyplnila blbě, tak jsem to donesla tý paní za sklem a co se nestalo? Tak milou pošťačku jsem v životě neviděla:D Samozřejmě jsem si nejdřív myslela, že to je náhoda.

Další: Šly jsme s kamarádkama do jednoho klubu, ale já si zapoměla občanku. U vstupu skoro vždycky tam stojí takovej nepříjemnej chlap a občanky kontroluje každýmu!:/ A tak jsem si přála, aby mi to prošlo:D
Přišly jsme s holkama ke vchodu a tam nějaká mladá holka, co se na všechny smála a nic nekontrolovala! To byl docela šok:D

Co další, a to už jsem byla trošku vyděšená:D Mamka mi už hrozně dlouho slibovala, že mi pujčí kytaru od svého přítele, už asi měsíc. Hrozně jsem ji chtěla, a tak jsem si dneska ráno přála, abych ji do pátku měla doma. Jenže jsem se naklonila dozadu, což znamená, že tak jsem to nechtěla. Podruhé jsem si přála ji mít ještě dneska:D A co se nestalo? Po měsící přemlouvání přišla mamka večer domů s kytarou v ruce:D

Možná, že to všechno jsou jenom náhody, ale je fajn občas ne jenom doufat, že se něco stane, ale i věřit tomu. Chtěla jsem se podělit, kdybyste si taky potřebovali splnit nějaké tajné přání:)

Miyavi

11. srpna 2012 v 19:07 | K-chan |  J-music a asijská hudba obecně

Jméno: Takamasa Ishihara
Pseudonym: Miyavi, Miyabi, MYV
Datum narození: 14. Září 1981
Místo narození: Nishikujo, Konohana-ku, Osaka City, Japonsko
Krevní skupina: AB
Výška: 185 cm
Váha: 59 kg
Znamení zvěrokruhu: Panna
Sourozenci: starší sestra a mladší bratr
Oblíbená barva: růžová (vážně?:D)
Oblíbené značky: BA-TSU, Jean Paul Gaultier, Here-There, Beauty-Beast y Gucci.
Oblíbené jídlo: kuře, Inari sushi, čokoládový dort
Nenáviděné jídlo: brokolice, rajčatový protlak
Oblíbený film: The Talented Mr.. Ripley
Cigarety: PAIPA
Předchozí skupina: Due'le Quartz
Nedostatek: podle svých slov zpěv. Tvrdě pracuje, aby ho vylepšil.
Ve volném čase: surfuje na internetu (má i online deník), hraje fotbal - když byl malý, tak si zlomil nohu, takže jen jako hobby
Vzory: Toshiya (Dir en grey), Kazuki (Raphael)
Jeho producer Michitoshi Saito je také jeho dobrý přítel. Jeho mikrofon se jmenuje Masako a kytara Kytara-chan (<-- roztomilý:D).
Miyavi je ženatý, jeho žena se jmenuje Melody a mají spolu dvě roztomilé dcery:)Vader a já! Chceš taky svého vadera?

10. srpna 2012 v 14:02 | K-chan |  Ostatní
Zase jsem jednou projížděla jůtůbko a hele, co na mě vyskočilo. Smosh a další z jejich trhlých videí:D Ti hoši nemají asi nic jiného na práci:D
Tentokrát si Ian přivede domů mazlíčka Vadera (z Hvězdných válek:P). Dovolí mu Anthony si ho nechat?
Nachvilku mě napadlo zařadit tohle video do téma týdne. No tématicky by to odpovídalo, ne?:D


Kimona a sérá fuku

8. srpna 2012 v 18:11 | K-chan |  Zajímavosti, postřehy
Furisode kimono

Kimono


Kimono je tradiční japonský oděv, roucho, střižené do tvaru T, které se uvazuje kolem těla (vždy levou stranou přes pravou- vyjímka je pouze oblékámí mrtvého při pohřbu) a upevňuje se širokým pásem obi, který se většinou zavazuje vzadu.

Dříve se jednalo o každodenní oděv, dnes kimona nosí především ženy, a to jen při zvláštních příležitostech. Svobodné ženy nosí kimono furisode, které má na rozdíl od normálního kimona rukávy až k zemi. Dále toto oblečení nejčastěji nosí gejši a maiko (učednice na gejšu), nebo třeba buddhističtí a šintoističtí kneží.

Některé druhy kimona:

Kurotomesode
Černé kimono, zdobená je jen spodní část. Je to velmi formální kimono pro vdané ženy, většinou je nosí maty nevěst a ženichů na svatbách.

Furisode
Rukávy furisode jsou obvykle dlouhé 100 - 106 cm. Je to nejformálnější kimono pro svobodné ženy, s barevným vzorem po celém povrchu. Obvykle se nosí při svátku dospělosti, promoci, nebo je nosí svobodné příbuzné nevěsty a ženicha při svatební hostině.

Iromuji
Jednobarevné kimono, které mohou nosit svobodné i vdané ženy. Nejčastěji se nosí při čajových obřadech. Barvené hedvábí může mít vzor (rinzu, podobné žakardu), ale nemá žádné barevně odlišné vzorování.

Učikake
Učikake je velmi formální kimono, které nosí jen nevěsty, nebo tanečnice či herci při uměleckých vystoupeních. Je obvykle bohatě zdobené a nosí se přes vlastní kimono a obi jako plášť. Proto se přes ně obi nikdy neváže. Mělo by se táhnout po zemi, proto je jeho spodní lem zatížený vycpáním. Učikake nevěsty může být buď úplně bílé, nebo naopak velmi barevné - častá základní barva je červená.

Jukata
Jukata je neformální letní kimono bez podšívky, které je většinou vyrobené z bavlny, lnu nebo konopné příze. Jukata se většinou nosí na venkovní festivaly a nosí je muži i ženy všech věkových kategorií. Nosí se také v onsenu - termálních lázních - kde je běžné, že každé lázně mají jukatu s vlastním vzorem.
 

Sérá fuku


Sérá (=pojaponštěné anglické slovo Sailor, což znamená námořík) fuku (=japonské slovo pro oděv)
Jedná se o japonskou dívčí školní uniformu, která byla roku 1921 zavedena ředitelkou jedné dívčí školy Elizabeth Leeovou. Elizabeth se nechala inspirovat uniformou, kterou v té době nosilo britské královské námořnictvo.

Uniforma se skládá z blůzy spojené s límcem v námořnickém stylu a skládané sukně. Letní a zimní varianta se liší délkou rukávů a použitým materiálem. Vepředu se uvazuje stužka provlečená poutky v blůze. Stužka může mít podobu kravaty nebo mašle. Mezi běžné barvy patří tmavě modrá, bílá, šedá a černá.
Někdy jsou součástí uniformy i boty, ponožky a další doplňky. Ponožky bývají typicky tmavě modré nebo bílé a boty hnědé nebo černé mokasíny.

Zdroj: Něco málo z hlavy, zbytek tetička wiki:P

OK playlist+ informační bloček:D

6. srpna 2012 v 20:39 | K-chan |  J-music a asijská hudba obecně
Tak se hlásím zas po delší době:)

INFORMAČNÍ BLOČEK (to jakože to nudný:))
Takže to schrňme:) Nevím, jestli si toho někdo z vás všimnul, ale byla jsem teď týden nepřítomna z důvodu rekreace:D Nezajímá mě, že to nikoho nezajímá, já prostě cítila morální potřebu to oznámit a případně se omluvit, i kdyby to mělo být třeba jen jednomu věrnému čtenáři:) Toď vše, co jsem k tomu chtěla říct:)
ODSUD můžete číst- ale není to podmínkou