Dorama a Anime, Manga

Dorama: Hana Yori Dango 1, 2 a Finále- recenze

22. července 2012 v 18:09 | K-chan

Tak a je tu další recenze:) Tentokrát už je to trochu dýl, co jsem tuhle doramu viděla, ale snad na nic nezapomenu:D
Takže k příběhu:
Příběh je o dívce Makino Tsukushi a jejím komplikovaném a místy směšném životě.
V první sérii o devíti dílech tato chudá dívka navštěvuje snobskou prestižní školu spolu s bohatýma namyšlenýma dětma vysoce postavených japonských rodin. Nesnáší to tam, ale na školné se skládá celá rodina, která je samozřejmě pyšná, že může říct příbuzným a kolegům, kde jejich dcera studuje. A tak Makino jenom zatíná zuby a snaží se to tam nějak přetrpět.
Hlavní příčinou dívčiny nenávisti jsou čtyři extrémně bohatí chlapci, přezdívaní F4, kteří stojí v čele školy a tyranizují každého, kdo se postaví proti nim. A jednoho dne u oběda se touto obětí šikany stane právě Makino, když se zastane své kamarádky. Vrazí vůdci F4 pěstí a pořádně mu vynadá.
Od té doby se pozornost F4 točí kolem Makino a Domyoujiho pomstě. A pak už to jde rychle. Makino se platonicky zamiluje do dalšího člena F4, Hanazawa Ruie, který ji párkrát pomohl z průšvihu. Domyouji se zamiluje do Makino a milostný trojuhleník je na světě!
Nejdřív není co řešit, Rui už totiž přítelkyni má. Když ale o dívku projeví zájem oba dva chlapci, nastává okamžik volby.
Všecko nakonec dobře dopadne, Makino si vybere (samozřejmě) Domyoujiho, i když ho nejdřív nemohla ani cítit.
A pak nastává další problém, a to Domyoujiho matka, které se Makino příliš nezamlouvá. Stane se pár věcí, které zamýchají kartami, a ta-dá, Domyouji odjíždí na přání matky studovat do Ameriky. Po romantickém rozloučení na letišti končí první série.


Začátek druhé série je datován rok po Domyoujiho odjezdu. Makino je nešťastná, že se jí její přítel už tak dlouho neozval, a tak když vyhraje letenky do Ameriky, rozhodne se přijet za ním a navštívit ho. Domyouji ji ovšem přivítá chladně a po krátkém rozhovoru ji pošle zase domů.
Po návratu z Japonska se Makino dozví, že je Domyouji zasnoubený. Avšak zdá se, že pro něj je to stejné překvapení jako pro ní. K jeho smůle se do něj jeho vybraná snoubenka Shigeru zamiluje a jemu nezbývá nic jiného, než prozatím se svatbou souhlasit. Když si uvědomí, že Makino pořád miluje, nastává souboj mezi oběmi dívkami, které jsou zároveň ale dobré kamarádky. Nakonec ale Shigeru uzná, že by měli být spolu a požádá otce o zrušení svatby.
Mezitím znovu probíhá soupeření mezi Ruim a Domyoujim, znovu se stejným výsledkem.
Už to vypadá, že všechno bude dobré, když Domyouji po jedné nehodě ztratí paměť. Tedy přesněji, pamatuje si všechno, jen ne Makino. Po dívčiných marných okusech přimět ho vzpomenout si, se na scéně objevuje další soupeřka (omlouvám se, zapoměla jsem jméno a nikde ho nepíšou:D).
Domyouji nabyje dojmu, že "ta nová" je jeho přítelkyně, a ona se tomu nijak nebrání.
Tak to jde dál, dokud F4 i s Makino a "tou novou" nejedou už nevím proč někam do hor. Makino se ztratí ve sněhové bouři a Domyouji ji, sám neví proč, jde hledat. Taky že ji najde, ale z nějakého důvodu se nemohou vrátit do chaty. Našli nějakou starou stavbu a schovali se vevnitř. Po téměr doslovném opakování scény s výtahem z první série si Domyouji konečně vzpomíná a všechno končí šťastně, požádáním o ruku:)


Film, který uzavírá sérii, se točí kolem příprav na svatbu. Všechno jde celkem fajn, dokud nějaký zloděj neukradne starou rodinou korunku, bez které se Makino prostě NEMŮŽE vdávat. A tak se budoucí manželé vydávají napříč světem po stopách zlodějů. Cesta se neobejde bez hádek a pochyb, zda-li je svatba tak dobrý nápad, jak si mysleli. Projedou Ameriku, skončí na pustém ostrově a nakonec je jim zděleno, že korunka je jen napodobenina a celá krádež měla být jen zkouškou, jestli spolu zvládnou žít. Očividně prošli, a tak se koná svatba, při které je paradoxně (a naprosto nepochopitelně, jak může sakra někoho oddat?!) oddávajícím Hanazawa Rui.
Poslední scéna filmu je o rok později, aby nám ukázali, že spolu vážně vydraželi a mají se pořád rádi:D


Hůůůůů, to jsem ráda, že jsem to dopsala:D Snad jsem na nic nezapoměla, ale mám pocit, že se mi někde možná trochu zpřeházel děj...O:)

Takže můj dojem z téhle dorami:
I když jsem OPĚT byla pro jiný pár, rozhodla jsem se tohle už radši nehodnotit:D Jinak příběh je chytlavý, místy vtipný, romantický a celkem nápaditý. Domyouji je tak trochu blbec a Makino je dost naivní a to dodává příběhu takovou milou atmosféru:D
Jestli se chystáte se na to dívat, připravte si i kapesníčky, protože i přes žánr komedie místy nejde neplakat!:D


Z herců:
Domyouji- Matsumoto Jun
Hanazawa Rui- Oguri Shun
Makino- Inoue Mao
a tak dál...;)

Vy co jste to viděli, komu přijde taky divný, že i rok po svatbě se oslovují Domyouji a Makino? Zvlášť když Makino už Makino vlastně není?:D

"You're Beautiful!" "Again?!"

16. července 2012 v 16:15 | K-chan

Tak a je to, úspěšně jsem zhlédla původní korejskou verzi Ikemen Desu Ne, nazvanou Minami Shineyo, což v korejštině znaméná totéž co Ikemen desu ne v japonštině, tedy Jsi nádherný (You're Beautiful).

I když už mám oboje kompletně zhlédnuté, nemůžu se rozhodnout, co je lepší. Korejská verze byla určitě o něco vtipnější a také byli v příběhu prvky, které v Ikemen Desu Ne nenajdete, jako třeba natáčení u bazénu.

Japonská verze se mi zase zdá víc uhlazená, víc dokončená. Všechno, co jste si museli v Minami Shineyo domyslet, zde máme emotivně a srozumitelně vysvětlené.

Korejská Go Mi Nyu je podle mě taky víc naivní a natvrdlá. Například když jí Shin Woo vyprávý příběh o dívce, která se jako chlapec přidala ke klučičí kapele, jak jí mohlo nedojít, že je to o ní?


Prostě obě verze mají něco do sebe a já prostě nemůžu říct, která je lepší. Možná, ale jenom možná, se mi více líbí Ikemen Desu Ne, hlavně kvůli části se sirotčince, která v korejské verzi nebyla.
Nakonec jsem došla k závěru, že i přes veškerou chválu na korejskou verzi, je to spíše o tom, kterou jste viděli jako první. Já viděla první japonskou a nemohla jsem si pomoct, celou dobu jsem to srovnávala a nejspíš to pro mě stratilo kouzlo, protože jsem věděla, co se stane.


Jen takovej malej postřeh na konec: Všimli jste si, že takový ty neškodný sladký řeči, co vedl Shu v Ikemen desu ne, znějí od korejského Shin Wooa skoro až výhružně?:D Zvlášť když k tomu pouštěj takovou tu napínavou hudbu:D

Dorama: Ikemen Desu Ne- recenze

10. července 2012 v 14:45 | K-chan

Takže, příběh je dívce o Miko a jejím dvojčeti/bratru Miovi. Sourozenci už jako děti ztratili oba rodiče, takže vyrůstali v sirotčinci. Tam si také slíbili, že jednoho dne Mio dokáže, aby Miko ztracenou maminku znovu viděla. O hodně let později, když už jsou oba dospělí, je Miko novickou v kostele a má odjet studovat do Říma. To by se taky stalo, nebýt bratrovy opilecké bitky, ve které si zlomil nos. Mio, který byl nedávno vybrán jako nový člen skupiny A.N.JELL, musí odjet do Ameriky na operaci, přičemž zahojení zranení bude trvat kolem tří měsíců. Jenže stát se zpěvákem, aby se na něj matka přišla podívat, byl Miův velký sen, a tak Miko nezbývá nic jiného, než upustit od studia, vydávat se za chlapce a vstoupit do A.N.JELL místo Mia. K tomu samozřejmě patří i bydlení s ostatními členy, Renem, Shuem a Yuukim... Jak dlouho se ale Miko bude dařit skrývat svou dívčí identitu?


SPOILER:
Příběh se v podstatě točí okolo známého a oblíbeného tématu opačného harému. Dívka, obklopená několika chlapci, kteří jsou do ní beznadějně zaláskovaní. Koho si ale ona vybere? Myslím, že to bylo už od začátku jasné. Hlavní hrdinka si vždycky vybere hlavního pitomce, i kdyby jí nadával do krav a ostatní jí lezli pod nos s kytkama a čokoládou. Je to tak ohrané! Zvlášť když pokaždé fandím někomu jinému:D
Dorama mě moc nezaujala, to spíš herci:) Zvlášť Fujigaya Taisuke a Yaotome Hikaru ze skupiny Hay! Say!JUMP!

 
 

Reklama