Harajuku fashion

Něco jako úvod:)

26. července 2012 v 8:28 | K-chan
Ahoj, ahoj, případně doré ráno:)
Založila jsem novou rubriku "Harajuku Fashion", z názvu je nejspíš jasné, že sem budou přibývat články alespoň trochu situované do tohoto tématu.

Pro ty, kdo neví, o co jde:
Harajuku móda je několik druhů japonské, převážně extravagantní módy, které začaly vznikat v 80. letech v Tokijské čtvrti Harajuku (ti bystří si všimnou, že odtud pochází název:D).

Tyto druhy, styly, mají všechny společnou ať už menší či větší dávku výstřednosti, v zásadě jsou však styly navzájem odlišné.

Já osobně preferuju Oshare Kei a Decoru, takže se můžete těšit nejvíc na články s touto tématikou, ale snad nezanedbám ani ty ostatní, jako třeba Visual Kei, Lolita a další...:)

Pro ty, co si pod tím nedovedou pořád nic představit a ještě nezačali gůglit tu mám pár obrázků:

Ano, je to chlapec:D Konkrétně Bou, který je nyní už bohužel bývalým členem skupiny An Cafe:( Skupina hraje Oshare Kei hudbu, která je taková veselá a na oblčení je to vidět:D

Tady máme Visual Kei v podání the GazettE, co k tomu říct:D

Tyhle slečny bohužel neznám, nejspíš se jedná o nevinné tokijské spoluobčanky vyznávající Decoru. Je to šílený, ale má to svý kouzlo:D

Nějaká Lolitka:D Nenechte se zmást, lolita není jen o růžové, i když to tak tady může vypadat:D

Gyaru, co jsem tak pochytila, vznikl tenhle styl za účelem napodobyt západní módu. Nejdůležitější jsou vlasy a výrazné líčení, gyaru často také bývají opálené se světlým líčením.

Jsou samozřejmě i další, ale já osobně je třeba už nedokážu ani rozlišit, takže to nechám na jindy:D Přidám ještě pár obrázků, protože se na to hezky kouká:D


Zaujalo vás něco z toho?:)
 
 

Reklama